Upravit stránku

Značka SALOMON se specializuje na outdoorové vybavení a oblečení. Zákazníkovi umí poskytnout komplexní vybavení pro pobyt přírodě (v létě i v zimních měsících) a to včetně oblečení, bot, stanu, spacího pytle či batohu. Specializuje se také na výrobu lyžařských bot a bot pro snowboarding.

Historie
V roce 1947 založil François Salomon s manželkou a synem ve francouzském Annency společnost, která vyráběla outdoorové oblečení. V roce 1997 se stala součástí velké skupiny Adidas. V roce 2005 byla společnost prodána finské Amer Sports a vznikla skupina Salomon Group. Ústředí společnosti je v současné době situováno v americkém státě Utah, ve městě Ogden.

O značce

Společnost se specializuje na výrobu a prodej turistického a sportovního vybavení na běh, do přírody, pro turistiku, horolezectví, závody ve volné přírodě, lyžování, snowboarding. K těmto sportovním aktivitám prodává zejména obuv, lyžařské boty, oblečení, stany, batohy, doplňky na stanování, pomůcky na lyžování a turistiku.
Obuv Salomon plní požadavky zákazníka. Do volné přírody je noha v botách fixována ke kotníku, podrážka má drsnou stopu, aby bylo zamezeno uklouznutí a boty jsou vyráběny mnohdy v nepromokavé variantě. 

Od značky SALOMON naleznete na eshopu tento sortiment.